Finanse domowe. Pożyczka gotówkowa lepsza w banku czy pozabankowo?

Gdzie skorzystać z pożyczki?

Pożyczkę gotówkową można obecnie otrzymać zarówno w banku, jak również pozabankowo, czyli w parabanku. Gdzie warto złożyć swój wniosek, aby dostać środki bez problemów na dowolny cel?

Gdy brakuje pieniędzy, rozwiązaniem jest zaciągnięcie pożyczki gotówkowej. Na wyjazd na wakacje, na nowe meble, na organizację imprezy, na AGD czy też na mały remont – pożyczkę można wydać na różne sposoby.

Aktualnie klienci mogą otrzymać ją w wielu instytucjach, nie tylko w banku, lecz też pozabankowo. Gdzie zatem warto wnioskować o pożyczkę? Na pytanie odpowiadamy wspólnie z internetowym serwisem finansowym https://www.platnosciorange.pl/.

Gdzie można pożyczyć najwyższą sumę?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe mogą zaproponować swoim klientom pożyczki na wysokie kwoty.

Maksymalna wysokość to często nawet do 100 000 złotych – to właśnie tyle można pożyczyć w bankach. Pozabankowe firmy pożyczkowe najczęściej oferują pożyczki w największej wartości od 5 000 złotych do 50 000 złotych zależnie od pożyczkodawcy.

Warto jednak zaznaczyć, że suma pożyczki jest zależna głównie od zdolności kredytowej klienta. Gdy jest ona na wysokim poziomie, wówczas uzyskanie potrzebnej sumy nie powinno być żadną trudnością. W przypadku niższej zdolności kredytowej będzie ona jednak ograniczona.

Czas spłaty – dłużej w banku czy parabanku?

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki gotówkowej, to czas jej spłaty. Jest on powiązany także z jej wysokością.

Generalnie, to właśnie w bankach okres spłaty jest dłuższy niż pozabankowo. Zazwyczaj wynosi on do 10 lat, podczas gdy pozabankowo to 1 miesiąc w przypadku chwilówek do 5 lat dla pożyczek ratalnych.

Warto też zaznaczyć, ż im pożyczka będzie miała dłuższy okres spłaty, tym raty będą niższe, ale jednocześnie wyższe będą koszty pożyczkowe wynikające z oprocentowania rat.

Gdzie pożyczka gotówkowa jest tańsza – w banku czy parabanku?

Zarówno banki, jak i pozabankowe firmy pożyczkowe stosują zróżnicowane opłaty za pożyczenie pieniędzy swoim klientom. Często można spotkać się z przekonaniem, że to właśnie w banku koszty są niższe, lecz nie zawsze tak jest, ponieważ także firmy pożyczkowe konkurują niskimi kosztami.

Na szczególną uwagę zasługują oferty pożyczek pozabankowych – chwilówek, które można otrzymać za darmo albo przy zachowaniu bardzo niskich kosztów. Takie oferty dedykowane są dla nowych klientów i pozwalają na pożyczenie pieniędzy bez obaw o wysokie koszty z tym związane. Należy jednak pamiętać, że naruszenie terminu spłaty spowoduje wtedy naliczenie dużych kar.

Aktualne koszty dotyczące pożyczek bankowych i pozabankowych można sprawdzić bezpośrednio na stronach pożyczkodawców, a także w kalkulatorach i porównywarkach pożyczkowych online.

Łatwa i szybka pożyczka – w banku i pozabankowej firmie pożyczkowej

Bardzo istotną kwestią przy zaciąganiu pożyczek jest również ich dostępność. Gdzie można otrzymać środki bez problemu?

Zarówno banki, jak i parabanki oferują pożyczki stacjonarnie i przez internet. Można także uzyskać je na podobnych warunkach. Podstawa to ważny dowód osobisty oraz odpowiednia zdolność kredytowa, czyli zdolność do spłaty zadłużenia w określonym czasie.

Do uzyskania pożyczki nie trzeba jednak składać specjalnych dokumentów z pracy lub innych pism. Wystarczy oświadczenie. Dodatkowo, standardem jest skontrolowanie potencjalnego klienta w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej) oraz bazach BIG – biurach informacji gospodarczej, na przykład KRD, ERIF, InfoMonitor.

Wobec tego zarówno pożyczki bankowe, jak i pozabankowe to korzystne oferty. Najlepiej zatem porównać je pod kątem kosztów, warunków, a także opinii klientów przed złożeniem wniosku. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć dzisiaj także online!