Breaking News

Rynek nieruchomości w czasie kryzysu

Rynek nieruchomości

Epidemia koronawirusa wpływa na wszelkie aspekty działalności człowieka. Już odcisnęła swe piętno na stanie globalnej gospodarki, powodując upadki firm, a także masowe zwolnienia w firmach jeszcze działających. Do tego należy również zaliczyć zawirowania na wielu rynkach finansowych, a także surowcowych. Także rynek nieruchomości nie jest odporny na skutki wywołane epidemią. Analitycy rynku wieszczą spadki cen mieszkań. Oczywiście dla jednych osób taka sytuacja jest wręcz katastrofalna, jednak dla  innych –  zwłaszcza tych, które dopiero chcą wejść w ten rynek i zainwestować  – może to być dobra okazja do zakupu nieruchomości.

Spadek cen mieszkań

Analitycy rynku nieruchomości prognozują, że możemy mieć do czynienia z długoletnim kryzysem. Przede wszystkim spodziewają się znacznego spadku cen nieruchomości. Wynikać to może głównie z tego, że spora część potencjalnych inwestorów wstrzymała przygotowania do inwestycji, przede wszystkim z powodu niepewności, jaka obecnie panuje. Dodatkowo również zakupy nowych mieszkań są znacznie utrudnione,  głównie ze względu na ograniczenia w pracy wielu banków, sądów, czy urzędów.

Sytuacja agencji nieruchomości

W dość trudnej sytuacji znalazły się również agencje nieruchomości.  Firmy te tracą swoich klientów, co stawia pod znakiem zapytania ich przyszłość. Niemniej jednak sytuacja agencji nieruchomości w tym wypadku nie odstaje od tego, z czym borykają firmy w innych segmentach gospodarki. Wydaje się więc, że po prostu epidemię i wywołany nią kryzys przetrwają najmocniejsze podmioty.

Kryzys szansą na korzystny zakup nieruchomości

Niemniej jednak wielu ekspertów uważa, że po nagłym tąpnięciu rynku nieruchomości powinniśmy mieć w niedługim czasie do czynienia ze znacznym ożywieniem. Przede wszystkim spadek cen mieszkań, to również doskonała okazja do korzystnego zakupu nieruchomości. Wydawać by się mogło więc, że mający dobre rozeznanie w sytuacji rynkowej inwestorzy, będą polować na ciekawe okazję. Ceny mieszkań mogą spaść również ze względu na to, że rynek zostanie zalany wieloma ofertami. Dotychczasowi właściciele mieszkań będą szukali pieniędzy na pokrycie swoich zobowiązań. Dlatego też możemy spodziewać się sprzedaży mieszkań właśnie w tym celu. Wydaje więc się, że dysponując wolną gotówką możemy w tym czasie mieć okazję do zrobienia naprawdę ciekawych zakupów na rynku nieruchomości.

Dodaj komentarz