Doradztwo rachunkowe — jakie usługi oferuje?

doradztwo podatkowe

Doradztwo rachunkowe to usługa oferowana zazwyczaj przez biura księgowe. Korzysta z niej wiele przedsiębiorstw, które nie chcąc tworzyć dedykowanych działów w swojej strukturze, upoważnia tego typu firmy do obsługi kadrowo-płacowej, czy prowadzenia pełnej księgowości swojego biznesu. Biura rachunkowe gwarantują swoim klientom kompleksowe usługi. Jakie czynności wchodzą w ich zakres? Podpowiadamy.

Doradztwo rachunkowe — podstawowe usługi

Firmy, które oferują doradztwo rachunkowe w Łodzi, ale i innych miastach zazwyczaj gwarantują swoim klientom pomoc w czynnościach, jakie przewiduje tradycyjny model księgowości oraz kadr i płac. Wśród nich można wymienić obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych, dokonywania rozliczeń podatkowych, wypełnienia deklaracji, a także załatwiania spraw urzędowych.

Pracownicy biura rachunkowego mogą również reprezentować przedsiębiorcę przed różnego rodzaju instytucjami państwowymi i skutecznie bronić jego interesów. Kolejną gałęzią, którą mogą przejąć specjaliści z tego typu firm, są usługi kadrowo-płacowe. Zapewniają oni profesjonalne wsparcie w zakresie rozliczenia czasu pracy, naliczenia wynagrodzeń czy rozpatrywania wniosków pracowników.

Biuro rachunkowe — usługi doradztwa

Biuro rachunkowe w Łodzi oferuje swoim klientom doradztwo rachunkowe. Specjaliści wyjaśniają wszelkie zawiłości i niejasności wynikające ze zmieniających się przepisów prawnych. Dodatkowo pomogą w sytuacjach kryzysowych na przykład opracować i wdrożyć program naprawczy, który ustabilizuje sytuację gospodarczą przedsiębiorstwa. W tym celu na przykład mogą np. zalecić zmianę formy opodatkowania firmy. Dodatkowo doradzają w zakresie prowadzenia działalności i dostosowania jej do aktualnych wymogów prawnych.

Doradztwo podatkowe jest usługą oferowaną przez większość biur księgowych, lecz w zależności od wyboru konkretnej firmy może obejmować inny zakres usług. Z tego powodu warto postawić na biuro z długoletnim doświadczeniem, które jest cenione przez klientów z różnych branż.