Księgowość online – co warto wiedzieć?

W dobie pandemii koronawirusa wiele branż by dalej działać musiało przejść do świata internetowego. Przedsiębiorcy żeby nie zbankrutować musieli szukać nowych rozwiązań. Teraz to w internecie zawierane są znajomości branżowe czy podpisywane wielomilionowe kontrakty. Można znaleźć pracownika jak i nowego potencjalnego klienta. Sprzedasz w pewnym momencie całkowicie przeszła z tradycyjnego spotkania na żywo z klientem do spotkań online. Firmy mogące przenieść swoją prace na prace zdalną także to zrobiły. Nie inaczej było z biurami rachunkowymi które usługi online zaczęły świadczyć już na długo przed przymusem związanym z globalną pandemią.

Co w takim razie z naszą nową otwartą firmą w czasie pandemii? Czy możemy podpisać umowę o prowadzenie księgowości i zlecić ją osobą do tego uprawnionym całkowicie online?

Oczywiście. Biura rachunkowej jak i doradcy podatkowi stanęli na wysokości zadania i sprostali mu w sposób doskonały. Nie tylko dostarczać dokumenty można w formie wyłącznie zdalnej ale także załatwiać wszystkie formalności związane z wyborem odpowiedniego biura jak i podpisaniem samej umowy.

Czy w takim razie warto skorzystać z ofert biur z całego kraju które świadczą usługi online?

Jest to wielkie ułatwienie jeżeli chodzi o czas spędzony na dojazdach do biura rachunkowego z każdym świstkiem do zaksięgowania, którego przedsiębiorca prowadzący swój biznes i tak ma wyjątkowo mało, jak i nie ogranicza nas zupełnie położenie geograficzne firmy. Prowadząc firmę w małej gminie w Małopolsce możemy wybrać duże biuro rachunkowe z Wrocławia bez problemów związanych z dojazdami. Mimo powadzenia firmy w Warszawie gdzie biur rachunkowych czy doradców podatkowych jest na pęczki możemy skorzystać z przystępniejszej oferty biura rachunkowego z Krakowa bez konieczności wyjazdów służbowych do tego miasta. Oferty biur prowadzących obsługę zdalną jest też bardzo korzystna dla firm prowadzących wiele fili w różnych miastach. Bez problemów można wszystkie dokumenty kompletować w jednym biurze które prowadzi całą rachunkowość dla przedsiębiorstwa.

Czy oferta jest wyłącznie dla firm nowopowstałych?

Nie. Korzystanie z możliwości rachunkowości zdalnej można wykorzystać niezależnie czy dopiero zaczynamy prowadzić działalność gospodarczą czy już ją prowadzimy od wielu lat. W sytuacji gdy prowadzący już działającą od lat firmę chciałby przejść na księgowość online nie ma większego problemu, należy wybrać tylko interesujące biuro niezależnie z której części Polski i podpisać z nim umowę o prowadzenie rachunkowości.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając biuro?

Przede wszystkim na bezpieczeństwo danych działalności które biuro będzie przetwarzać. W czasach RODO firmy są zobowiązane do przestrzegania przepisów zawartych w ustawie z 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych. Jednak warto dopytać biuro czy w trakcie połączeń z sieciami klienta korzystają z VPN, czy serwery na których są przechowywane i przetwarzane dane są odpowiednio zabezpieczone przed atakami? Cyberbezpieczeńswo jest bardzo ważną kwestią, należy zabezpieczyć się przed utratą danych związaną na przykład z atakiem.

Biura rachunkowe czy doradcy podatkowi prowadzący księgowość online są wręcz zmuszone do wdrażania w swoich firmach nowych rozwiązań technologicznych dzięki którym kontakt z klientem jak i obieg dokumentów jest w bardzo dużej mierze zautomatyzowany. Dzięki programom księgowym połączonym bezpośrednio z programami fakturującymi już w kilka chwil dokumenty wystawione przez klienta mogą się znaleźć w programie finansowo-księgowym i zostać zaksięgowane przez wykwalifikowanych pracowników biura. Dzięki niesamowitej oszczędności czasu księgowość online jest interesującą możliwością ułatwienia życia przedsiębiorcom.

Profesjonalna księgowość Kraków – fcenter.pl