Wózek hotelowy na pościel – niezbędnik w ośrodku wypoczynkowym

Przemierzając hotelowe korytarze, zwykle nie zwracamy uwagi na jeden z niezbędnych elementów ich wyposażenia, jakimi bez wątpienia są wózki hotelowe. Jeśli faktycznie pozostają one niezauważone, to znaczy, że właściciel dokonał mądrego zakupu. Wygląd, który nie absorbuje uwagi gości to jedno z trzech podstawowych kryteriów, którymi należy się kierować przy ich wyborze.

Wózek hotelowy w obiekcie to podstawa

Dlaczego wózek hotelowy powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego obiektu? Czystość to dla wielu najważniejszy aspekt, gdy przychodzi do oceny miejsca naszego wypoczynku. Lśniąca podłoga, odkurzone dywany, a przede wszystkim świeża i pachnąca pościel – to fundamenty, na których należy budować renomę obiektu. Działa to także w drugą stronę. Zapierający dech w piersiach widok z hotelowego pokoju nie zatrze złego wrażenia, które od wejścia wywoła brudne łóżko.

Wózek hotelowy na pościel

Rozumiejąc, jak ważną rolę w bazie noclegowej odgrywa sprzątanie, należy uczynić ten proces jak najbardziej efektywnym. Odpowiedni wózek hotelowy na pościel ułatwi i przyspieszy pracę obsługi, a także pozwoli usystematyzować cały proces, co finalnie znajdzie odzwierciedlenie w najważniejszym aspekcie działania każdego hotelu i ośrodka wypoczynkowego – zadowoleniu gości. Wybierając właściwy model, należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe cechy: wielkość, wygląd oraz funkcjonalność.

Funkcjonalność wózków hotelowych

Gabaryty powinny być dostosowane do ilości pokoi, szerokości korytarzy oraz wielkości windy (jeżeli znajduje się w obiekcie). Pojemność wózka serwisowego będzie miała kluczowe znaczenie, jeżeli dysponujemy jednym pomieszczeniem gospodarczym na cały obiekt. W wysokim sezonie, kiedy na posprzątanie większości pokoi mamy zaledwie kilka godzin pomiędzy wymeldowaniem jednych a zameldowaniem kolejnych odwiedzających, wielokrotne wycieczki po czystą pościel i inne niezbędne akcesoria będą dotkliwą stratą czasu i energii pracowników. Odpowiednio dobrane urządzenie można uzupełnić na koniec zmiany, oszczędzając każdą drogocenną minutę doby hotelowej.

Sam wybór rozmiaru i rozważenie jego konsekwencji uzmysławia nam, jak istotnym elementem funkcjonowania obiektu są wózki hotelowe. Ich funkcjonalność to aspekt bezpośrednio związany z wielkością. W zależności od potrzeb i wyposażenia obiektu musimy zdecydować, ile półek i worków na używaną pościel spełni nasze oczekiwania. Kolejną bardzo ważną, a często pomijaną kwestią są solidne kółka. Przełożą się one bezpośrednio na komfort pracowników (wygoda prowadzenia po powierzchniach twardych i wykładzinach), a także komfort gości (brak niepożądanego stukotu i skrzypienia). Nic nie irytuje podczas urlopu tak, jak wymuszona, przedwczesna pobudka.

Podstawowy element procesu sprzątania musi także spełniać wyśrubowane normy estetyczne. Jednocześnie nie powinien zwracać na siebie uwagi. Wózek hotelowy na pościel ma być cichym pomocnikiem, nie gwiazdą pobytu, o której będziemy opowiadać znajomym po udanym wypoczynku. Stonowane kolory, zamki błyskawiczne w montowanych workach (ukrywające nieprzyjemne widoki i zapachy) oraz 3-stronna zabudowa, która nie ogranicza funkcjonalności to nieodzowne elementy dobrze zaprojektowanego wózka.

Wyposażenie w hotelu

W mało którym biznesie detale mają tak ogromne znaczenie, jak w hotelarstwie. Perfekcyjna czystość to efekt dopracowanych schematów i maksymalnej wydajności. To właśnie te elementy pozwalają wyróżnić się na tle innych obiektów i są gwarancją powrotu zadowolonych gości w kolejnym sezonie oraz stałego napływu nowych odwiedzających.