Polski system podbije japoński przemysł?

Polska Agencja Inwestycji i Handlu ogłosiła listę firm, zakwalifikowanych do programu Polskie Mosty Technologiczne w naborze na rynki azjatyckie. Wśród nich znalazło się polskie rozwiązanie, pozwalające obniżyć koszty produkcji oraz zmniejszyć ilość awarii i nieplanowanych przestojów w japońskich fabrykach.

Runda dalekowschodnia w ramach programu PMT cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony polskich przedsiębiorstw. Wnioski o granty na rozwój produktów i usług na rynkach japońskim, chińskim i wietnamskim złożyło 89 polskich firm. Dofinansowanie przyznano ponad połowie, w tym 20 firmom, które chcą swoim rozwiązaniem podbić rynek japoński.

Wśród wyróżnionych firm znalazła się polska spółka technologiczna Elmodis, oferująca system służący do kompletnego monitoringu oraz diagnostyki maszyn przemysłowych.

Nasza technologia otrzyma wsparcie w wysokości 200 tys. złotych dzięki wypracowanej strategii ekspansji na wybrany przez nas rynek japoński. Stworzony przez nas system został już doceniony za oceanem dzięki współpracy z amerykańskim Electric Power Research Institute, a trzy fundusze inwestycyjne, w tym Intel Capital przekazały nam dofinansowanie w wysokości 20 milionów złotych. Liczymy, że nasz udział w programie Polskie Mosty Technologiczne, organizowanym przez PAIH, pomoże w dotarciu z naszym produktem do rynków azjatyckich o dużym potencjale przemysłowym – tłumaczy Artur Hanc, prezes Elmodis.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne, jest realizowany w latach 2018-2023 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Łączna wartość wsparcia dla firm wyniesie ponad 176,5 mln zł.

ELMODIS to młoda spółka technologiczna i jeden z najważniejszych graczy polskiego Przemysłowego Internetu Rzeczy. Firma opracowała kompletny system sprzętowo-programowy wspierający pracę służb utrzymania ruchu oraz całych zakładów przemysłowych. ELMODIS dostarcza użytkownikowi istotnych informacji o stanie oraz pracy maszyny lub całej linii technologicznej, które pozwalają uniknąć awarii, nieplanowanych przestojów oraz poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty produkcji. Opatentowana technologia ELMODIS jest wynikiem wieloletnich badań i pracy zespołu specjalistów z zakresu monitoringu i predictive maintenance oraz doświadczeniu w dostarczaniu projektów dla międzynarodowych klientów przemysłowych.