Opony pneumatyczne do wózków widłowych – o czym mowa w praktyce?

wozek widlowy

Wózki widłowe używane są praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie siła ludzkich mięśni nie daje rady. Sprawia to, że odnajdują się ona zarówno w małych magazynach, jak i też w ogromnych zakładach przemysłowych. Trzeba jednak pamiętać, że dobór wózka nie jest prostą sprawą. Wszystko zależy od warunków pracy. Podobnie jest zresztą z eksploatacją pojazdu. Dobór odpowiednich elementów ma kluczowe znaczenie w pracy. Dobrze jest zatem znaleźć dobre opony. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są opony pneumatyczne do wózków widłowych.

Opony pneumatyczne diagonalne i radialne – Charakterystyka

Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są opony pneumatyczne do wózków widłowych. Gwarantują one wysoką jakość pracy. Są one montowane na felgę wraz z dętką i ochraniaczem. Warto wiedzieć, że opony pneumatyczne podzielić można na dwa rodzaje. Opony pneumatyczne radialne gwarantują bardzo wysoki komfort jazdy. Nie występują w ich przypadku opory toczenia, a sama opona charakteryzuje się dużą żywotnością. W oponach radialnych łatwiej jest też zachować trakcję. Jeżeli chodzi natomiast o opony pneumatyczne diagonalne, ich cechą jest dobra stabilność. Są dodatkowo bardzo odporne na uszkodzenia ściany bocznej. Nie ważne czy wybierze się opony diagonalne, czy radialne, zawsze warto jest zapytać producenta o ciśnienie, które ma znajdować się w oponie. Pośród różnych produktów dostępnych na rynku, parametr ten może się znacząco różnić.

Czy opony pneumatyczne sprawdzają się wszędzie?

Opony pneumatyczne są popularnym i dosyć uniwersalnym rozwiązaniem, jednakże niektórzy przedsiębiorcy decydują się na opony superelastyczne. Wykorzystuje się je wówczas, gdy warunki pracy wózka mogą spowodować przebicie opony pneumatycznej. Opony superelastyczne są bardzo wytrzymałe na pęknięcia, jednakże ich gorszą cechą jest słaba amortyzacja. Powoduje to, że delikatne towary przenoszone przez wózek są narażone na uszkodzenia. Nie mniej jednak warto znaleźć dobrego producenta części do sztaplarek, aby dowiedzieć się jakie opony sprawdzą się najlepiej.