Niedrogie leczenie zębów. To możliwe. Poznaj 3 najważniejsze zasady

dentysta

Wciąż niestety wielu Polaków jest przekonanych o tym, że leczenie zębów musi być drogie i czasochłonne. W nowoczesnych klinikach stomatologicznych jest zupełnie odwrotnie. Oczywiście kosztów nie jesteśmy w stanie uniknąć, natomiast samo leczenie, doprowadzenie zębów do estetycznego wyglądu nie trwa długo. Wszystko to zaleta oczywiście odpowiedniego sprzętu, personelu, ale również pacjenta, który powinien regularnie stawiać się w gabinecie na kontrolę. Dzięki temu zdecydowanie również koszty będą mniejsze.

Dentysta to ten właśnie specjalista, choć niedoceniany ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, wygląd, a tym samym samopoczucie. Choć początkowo możemy tego nie dostrzegać, to właśnie dzięki dentyście mamy po prostu możliwość, aby szeroko się uśmiechać i do tego komfortowo czuć się w towarzystwie, na imprezie, na uczelni, w pracy. Zdrowe dziąsła, zadbany uśmiech, białe zęby – to zdecydowanie plusy, którymi możemy się pochwalić na tle innych osób. Wygląd w dużej mierze decyduje o tym, jakie mamy powodzenie.

Rozwiązaniem jest oczywiście dbanie o zęby, od początku do końca. W przypadku najmłodszych szczególnie ważna jest kontrola ortodontyczna (ortodonta dziecięcy NFZ Warszawa). Wczesne wykrycie wady zgryzu skraca leczenie a ruchomy aparat ortodontyczny do 12 roku życia finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Możliwości mamy naprawdę wiele, musimy tylko chcieć je wykorzystać. Począwszy od szeroko rozumianej profilaktyki, skończywszy oczywiście na wizytach w gabinecie stomatologicznym. Kompleksową pomoc w tym zakresie otrzymamy w przychodni stomatologicznej https://mcs-przychodnia.pl/clinics/

 

Zobacz także: https://finansowia.pl/stres-u-stomatologa-nie-musi-byc-duzy-zobacz-jak-przygotowac-dziecko-na-wizyte/

 

1 – odpowiednia profilaktyka

To właśnie profilaktyka stomatologiczna jest niezwykle ważna i sprawia, że leczenie naszych zębów będzie po pierwsze łatwiejsze, a po drugie tańsze. Dodatkowo mniej bolesne. Im bardziej dokładnie dbam o zęby w domu, tym zdecydowanie więcej korzyści.

 

2 – brak odkładania problemu na później

Wadą Polaków jeżeli chodzi o dbanie o komfort jamy ustnej jest niestety odkładanie wizyty u dentysty na później. Gdy zauważymy pęknięcie zęba, wyczujemy językiem ubytek, powinniśmy w krótkim czasie umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.

 

3 – wizyty profilaktyczne

O nich przede wszystkim powinniśmy pamiętać, bo są niezwykle ważne. To właśnie dentysta może bez żadnego problemu, na podstawie przeglądu jamy ustnej znaleźć ubytki, zaproponować odpowiednią metodę leczenia oraz oczywiście sprawić, że mały ubytek nie rozrośnie się do takich rozmiarów, że konieczne będzie leczenie kanałowe zęba, a nawet jego ekstrakcja i wstawienie implantu stomatologicznego, aby normalnie funkcjonować.