Doradztwo finansowe – w jakich sytuacjach trzeba o nim pomyśleć?

finansowe odradztwo

Doradztwo finansowe to dziedzina, dzięki której nawet zwykłe osoby, niespecjalnie zainteresowane światem inwestowania czy finansów, mogą zadbać o tego typu kwestie. W jakich sytuacjach warto wejść we współpracę z doradcą finansowym? 

Doradztwo finansowe – w jakich sprawach warto zwrócić się do specjalisty?

Jeśli chodzi o doradztwo finansowe w Gdańsku, są pewne sytuacje, w których warto o nich pomyśleć. Jedną z najważniejszych jest inwestowanie i oszczędzanie pieniędzy. Przy obecnej inflacji ważne jest, aby upewnić się, że inwestycje i oszczędności nie tracą na wartości. Znalezienie bezpiecznych inwestycji wcale nie jest takie proste. Dlatego też często nieodzowne jest wsparcie ze strony doradcy finansowego. Pomoże on dobrać kolejne aktywa do portfela inwestycyjnego. Sprawdzi też, czy jest on odpowiednio zdywersyfikowany i czy dany klient inwestuje w odpowiednie produkty. Doradcy finansowi mogą też doradzić, jak najlepiej oszczędzać pieniądze, na przykład ustalić budżet lub inwestować na kontach maklerskich. Ponadto doradcy finansowi mogą pomóc w planowaniu emerytury i innych długoterminowych celów.

Kredyt hipoteczny – kiedy warto rozważyć jego zaciągnięcie?

Kredyt hipoteczny w Gdyni to kredyt, który służy do zakupu domu. Jest on zabezpieczony przez sam dom i zazwyczaj spłacany przez okres od 15 do 30 lat. Kredyty hipoteczne są zwykle udzielane przez banki i wymagają sprawdzenia zdolności kredytowej, aby upewnić się, że kredytobiorca będzie w stanie spłacać raty. Kwota kredytu zależy od wartości domu i zdolności kredytowej kredytobiorcy, jak też od liczby rat, wysokości marży banku, dodatkowych opłat związanych z pracą rzeczoznawcy oraz ubezpieczeniem. W Polsce istnieją kredyty o zmiennym i stałym oprocentowaniu. W przypadku kredytów na stałej stopie niezmienna wysokość rat może być zapewniona maksymalnie na 5-7 lat. Po tym czasie kredytobiorca musi ustalić z bankiem na nowo warunki spłaty zadłużenia. Dla wielu osób kredyt hipoteczny stanowi jedyną opcję wejścia w posiadanie nieruchomości.