Zakynthos 2021 – bajeczne wakacje na każdą kieszeń

wakacje

Grecja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych wśród turystów z całego świata, czemu trudno się dziwić. Kraj położony na samym południu Europy ma do zaoferowania nie tylko słoneczną pogodę, ale także szereg atrakcji, którym nie sposób się oprzeć. Pozostaje jednak pytanie, którą z greckich wysp obrać jako swoją urlopową destynację? Możliwości jest wiele, jednak to Zakynthos od wielu lat elektryzuje podróżnych i sprawia, że wakacje stają się przygodą życia. Zatem dlaczego warto wybrać się na Zakynthos? Wyjaśniamy.

Wakacje na Zakynthos 2021 – rajskie plaże i malownicze jaskinie

Grecja co roku znajduje się w ścisłej czołówce krajów o największym potencjale turystycznym, co oczywiście ma związek z rajskimi plażami, z których można czerpać pełnymi garściami. Spędzając wakacje na Zakynthos można mieć pewność, że dorobimy się pięknej opalenizny i zażyjemy kąpieli morskich w przyjemnie ciepłej wodzie. Tamtejsze wybrzeże to jednak nie tylko złoty piasek i lazurowa woda – to także tajemnicze zatoczki i jaskinie, które wzbudzają prawdziwy zachwyt nawet u turystów, którzy w swoim życiu mieli okazję podziwiać cudy natury na każdym z kontynentów. Czego nie można przegapić na Zakynthosie? Absolutny „must see” jest Zatoka Wraku, czyli Navagio, której widok zapiera dech w piersiach.

Wakacje na Zakynthos 2021 – prawdziwa uczta dla podniebienia

Nie jest tajemnicą, że grecka kuchnia należy do jednych z najbardziej aromatycznych na całej kuli ziemskiej. Co innego jednak kosztować tamtejszych specjałów stołując się w polskiej knajpie, a co innego degustacja najpopularniejszych dań greckich u samego źródła. Wakacje w Grecji to świetna okazja do tego, aby przeżyć niezapomniane doznania kulinarne i spróbować wszystkich lokalnych przysmaków. Mowa nie tylko o oliwkach, moussace czy tradycyjnym gyrosie. Każda z wysepek posiada swoje regionalne potrawy, z których mieszkańcy są niesamowicie dumni. Zakynthos nie można opuścić bez wcześniejszego spróbowania marynowanych ośmiorniczek czy spetsofai – gulaszu z papryki i kiełbasy oraz nadziewanego królika.

Zobacz także:  https://www.pbprojekt.pl/wakacje-last-minute-dlaczego-warto-na-nie-postawic/

Zakynthos 2021 – wakacje dla każdego

Klimat greckich wysepek przyciąga zarówno osoby spragnione leniwego wypoczynku i zabawy, jak i rodzin z dziećmi pragnących odpocząć od codziennych obowiązków. Obie grupy z pewnością będą zadowolone z wakacji na Zakynthosie, ponieważ lokalna branża turystyczna dba o zaspokojenie potrzeb każdego wczasowicza. Oczywiście przed wykupieniem wycieczki należy sprawdzić, który z kurortów bardziej nam odpowiada – centralna część wyspy to idealny kierunek dla fanów nocnego trybu życia, natomiast rejony Vassilikos – dla rodzin z dziećmi.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/.