W Olivii, po sąsiedzku, Razem Możemy jeszcze Więcej

W Olivii, po sąsiedzku, Razem Możemy jeszcze Więcej

Wsparcie dla przedsiębiorców, odzież ochronna i ciepłe posiłki dla Szpitala na Polankach, pomoc dla seniorów oraz webinaria z ekspertami  – Olivia Business Centre uruchamia działania społeczne, które pozwolą przetrwać trudny dla wszystkich Polaków czas.

Akcję Razem Możemy Więcej zapoczątkowaną w Olivia Business Centre symbolizuje wielkie czerwone serce, które każdego wieczora pojawia się na elewacji najwyższego budynku w Polsce Północnej Olivia Star. Jest gestem wsparcia dla wszystkich służb zaangażowanych w pomoc medyczną i koordynację walki z zagrożeniem zarażenia wirusem powodującym chorobę COVID-19 i apelem na rzecz jedności, mieszkańców Gdańska.

W czującym się częścią oliwskiej społeczności OBC od dwóch tygodni działa sztab kryzysowy, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Ponadto powołany został zespół koordynujący przygotowanie i wdrożenie potrzebnych społecznie inicjatyw Te są niezmiernie ważne dla przedsiębiorców, którzy w okresie zagrożenia epidemicznego potrzebują wsparcia. Z myślą o ich potrzebach Olivia Business Centre uruchamia szeroko pojęte działania, w tym zaangażowanie w formie lobbingu na rzecz niezbędnych rozwiązań formalno – prawnych, które pomogą w obecnej sytuacji gospodarczej.

Lista zgłaszanych postulatów przy współpracy z organizacją Pracodawców Pomorza zostanie przekazana polskiej stronie rządowej.

Pomoc jest równocześnie oferowana gdańskiemu Szpitalowi Marynarki Wojennej na ul. Polanki, który stając się placówką zakaźną będzie odnotowywał rosnące zapotrzebowanie na ubrania ochronne oraz tak ważne ciepłe posiłki dla całego personelu medycznego walczącego z chorobą.

Centrum Biznesowe nie zapomina o starszych sąsiadach, aktywnie wspierając akcję Ojców Dominikanów, dzięki której seniorzy będą mogli bezpiecznie zostać w domach, bo o ich potrzeby zadbają wolontariusze robiąc zakupy i realizując recepty w aptekach.

Jednocześnie Olivia Business Centre przygotowuje się do uruchomienia cyklu szkoleń, w postaci webinarów i warsztatów, które przez najbliższe tygodnie pozwolą wspólnie przetrwać ten trudny czas i odpowiadają na potrzeby związane ze zdalną organizacją pracy

Rozpocznie je kurs języka angielskiego prowadzony na profilu Olivia Business Centre na portalu Facebook wspólnie z grupą Talkersi. Lekcje poprowadzą Wiktor Jodłowski założyciel grupy oraz Jake Jephcott, Development Director w Olivia Business Centre, rodowity anglik od lat mieszkający w Polsce.

Wszyscy stanęliśmy w obliczu próby. Wyjdziemy z niej silniejsi, lepsi i pewni, że tylko Razem Możemy Więcej. Bądźmy całym sercem dla innych, pamiętając, że nie wszyscy proszą o pomoc. A ta jest potrzebna dookoła!

O szczegółach akcji będziemy informować Państwa w osobnych komunikatach.