Upadłość konsumencka, a upadłość przedsiębiorcy – jakie są różnice?

upadlosc konsumencka

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne chcące prężnie działać korzystają z pożyczek i kredytów. Usługi finansowe mają jednak to ryzyko, że przy utracie płynności finansowej nie zawsze istnieje możliwość uregulowania na czas swoich zobowiązań. Wówczas jedyną opcją może okazać się upadłość konsumencka. Czym różni się od upadłości przedsiębiorcy?

Upadłość konsumencka a upadłość przedsiębiorcy – jakie są podstawowe różnice?

Konsumencka upadłość w Gliwicach charakteryzuje się tym, że dotyczy przede wszystkim pojedynczych osób, niedziałających jako firmy. Bywa tak, że zsumowana liczba długów znacząco przewyższa potencjalne dochody. Są też sytuacje, gdy przychody ulegają znaczącemu uszczupleniu, na przykład w skutek utraty źródeł dochodu. Długi jednak pozostają. Raty kredytu niespłacone w sposób regularny z pewnością zainteresują banki, a w efekcie windykatorów. Komornicy bez skrupułów przystąpią do zajmowania prywatnych dóbr. Rozwiązaniem w takiej trudnej sytuacji jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej i rozpoczęcie wszystkiego na nowo.

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela – podmiot godny zaufania

Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela zajmuje się przeprowadzaniem upadłości przedsiębiorcy. Restrukturyzacja jest formą będącą alternatywą dla upadłości firmy. Bywają takie sytuacje, w których nie można przeprowadzić postępowania upadłościowego. Sąd nie zawsze przychylnie do tego podchodzi. Zwrócenie się z pomocą do specjalisty może pomóc w wyjściu z tej sytuacji. Warto zasięgnąć porady ze strony profesjonalnej kancelarii. Tego typu usługi świadczy między innymi Kancelaria Doradcy Restrukturyzacyjnego Jacek Pietrzela. Charakteryzuje się ona rzetelnością, fachowością oraz znakomitym kontaktem z klientem. Dlatego też nie może narzekać na brak pracy. Warto skorzystać z pomocy fachowca, który od lat zajmuje się podobnymi przypadkami i wiele widział. Przedsiębiorca wówczas nie czuje się tak osamotniony.