Breaking News

Ubezpieczenie na życie – poznaj 5 konkretnych sytuacji, kiedy może się przydać!

ubezpieczenie

Ubezpieczenie na życie to jeden z najczęściej wybieranych produktów ubezpieczeniowych, jeśli chodzi o polskie społeczeństwo. W przeciwieństwie do statystyk o oszczędzaniu w naszym kraju ta informacja jest bardzo optymistyczna – dobra polisa na życie to niezastąpiony produkt, który może przynieść nam wiele korzyści. Jeśli jeszcze nie posiadasz ubezpieczenia na życie – zobacz pięć sytuacji, w których taka polisa może się okazać niezwykle pomocna.

Ubezpieczenie na życie – czy warto je mieć?

Ubezpieczenie na życie to popularny produkt ubezpieczeniowy, który może pomóc nam zabezpieczyć naszą stabilność finansową i wyciągnąć nas z różnych tarapatów. Czy warto się zdecydować na taki rodzaj polisy? Zdecydowanie tak! Dlaczego?

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie, jest możliwość otrzymania odszkodowania za śmierć ubezpieczonego. Jest to bardzo czarny scenariusz, ale powinniśmy mieć na względzie to, że może się on niestety wydarzyć i warto zabezpieczyć naszych bliskich na taką okoliczność.

Ubezpieczenie na życie niesie za sobą jednak dużo więcej korzyści. To, jakie one będą, zależy głównie od konkretnej opcji, na jaką się zdecydujemy, jednak w większości wypadków polisa na życie jest w stanie zabezpieczyć nas przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

Kiedy ubezpieczenie na życie może się przydać? Pięć sytuacji

Jeśli ktoś dalej zastanawia się nad tym, czy ubezpieczenie na życie jest dla niego odpowiednią opcją, powinien poznać kilka sytuacji, kiedy taka polisa będzie mogła mu pomóc. Przyjrzyjmy się więc pięciu konkretnym scenariuszom, kiedy ubezpieczenie może się okazać świetnym wyborem.

Śmierć rodzica

Śmierć jednego lub dwójki rodziców to prawdziwa tragedia, o której nikt z nas nie chce myśleć na co dzień. Pamiętajmy jednak o tym, że czas płynie nieubłaganie i nawet osoby, które cieszą się dobrym zdrowiem, mogą je utracić na przestrzeni kilku miesięcy.

Ubezpieczenie na życie to bardzo dobra opcja, żeby się zabezpieczyć na taką okoliczność. Po śmierci rodzica ubezpieczalnia wypłaci nam jakąś kwotę, która będzie mogła posłużyć nam na opłacenie wszystkich wydatków, związanych z ceremonią pochówku. To duże ułatwienie, gdyż fundusz pogrzebowy przewidziany przez ZUS, często może się okazać niewystarczający na pokrycie kosztów pogrzebu.

Wypadek komunikacyjny

Kolejną sytuacją, w której polisy na życie przydają się najbardziej, to wszelkiej maści wypadki komunikacyjne. Na drodze może dojść do wielu różnych sytuacji i nawet jeśli nie popełnimy żadnego błędu na drodze, to nie zagwarantuje nam to pełni bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie na życie może nam ogromnie pomóc, kiedy dojdzie do wypadku komunikacyjnego. Pomijając już te najbardziej tragiczne zdarzenia drogowe, które mogą się zakończyć śmiercią, polisa będzie mogła pomóc także w pokryciu kosztów rehabilitacji i powrotu do pełnej sprawności.

Utrata pracy

Utrata pracy nie jest niczym przyjemnym. Podobnie jak z wypadkami komunikacyjnymi, często nie możemy mieć na to pełnego wpływu. Nawet jeśli nasze służbowe obowiązki będziemy wykonywać w stu procentach poprawnie, to redukcja etatów może się przydarzyć w każdej firmie i branży.

Duża ilość polis na życie ma przewidziane specjalne odszkodowanie na tę okoliczność. Dzięki niemu będziemy mogli mieć więcej czasu, żeby stanąć na nogi w kwestii naszych dochodów i znalezienia kolejnej pracy.

Studia dzieci

Dla każdego rodzica, zapewnienie swoim dzieciom dobrego startu w życiu powinno być priorytetem. Ubezpieczenie na życie może pomóc także w tej materii – jeśli zdecydujemy się na ubezpieczenie posagowe, nasze dzieci otrzymają część pieniędzy, wpłaconych na poczet ubezpieczenia.

Zmiana pracy

Przyjrzeliśmy się już scenariuszowi utraty pracy, jednak ubezpieczenie może pomóc nam także w sytuacji, kiedy sami podejmiemy decyzję o zmianie miejsca pracy. W tym wypadku nie chodzi o odszkodowanie, ale o korzyści, jakie może nam dać terminowe ubezpieczenie z opcją oszczędzania.

Po skończeniu okresu ubezpieczenia część środków do nas wróci i będzie mogła zostać wykorzystana w dowolny sposób. Kiedy więc poczujemy potrzebę zmiany miejsca zatrudnienia, będziemy mogli do tego wykorzystać środki, które otrzymamy z oszczędnościowej części ubezpieczenia na życie.

Dodaj komentarz