Breaking News

Najciekawsze inwestycje nadmorskie na sprzedaż w 2019 roku

W nadmorskich miejscowościach od lat panuje boom budowlany. Nad brzegiem morza powstają apartamenty wakacyjne, condohotele i aparthotele. Rynek oferuje niewielkie kawalerki, które świetnie sprawdzą się jako miejsce noclegowe na romantyczny wyjazd pary oraz przestronne, dwupiętrowe apartamenty z widokiem na morze. Nie brakuje również mieszkań o popularnych metrażach 35-60 metrów, które cieszą się największą popularnością wśród turystów i inwestorów. Takie apartamenty wakacyjne dostępne są w inwestycji PORT-KRYNICA. W stylowym apartamentowcu dostępne są lokale wykończone w standardzie deweloperskim, jak i „pod klucz” oraz „all inclusive”.

Apartamenty Port Krynica: znajdź swoje miejsce nad Bałtykiem

W ostatnim czasie Krynica Morska stała się atrakcyjną miejscowością dla deweloperów, powstaje tutaj coraz więcej inwestycji. Na szczególną uwagę zasługuje apartamentowiec PORT-KRYNICA. Ten kameralny budynek zachwyca od pierwszego spojrzenia. Wyróżnia się doskonałym położeniem – jest usytuowany pomiędzy linią brzegową Morza Bałtyckiego a Zalewem Wiślanym, z jego okien rozpościera się widok na zieleń lub akwen wodny. Ciężko sobie wyobrazić bardziej malownicze i bajeczne miejsce na wypoczynek. W budynku zaplanowano 27 mieszkań o komfortowych i funkcjonalnych wnętrzach, które wpisują się w segment nieruchomości premium. To wyjątkowe miejsce odpowiada na potrzeby osób, które cenią sobie bliskość natury, jednocześnie nie chcą rezygnować z udogodnień typowych dla wakacyjnego kurortu. Inwestycja PORT-KRYNICA to nie tylko odpowiednie miejsca do spędzenia urlopu z rodziną, ale także doskonały kierunek wakacyjny dla osób w każdym wieku. W bezpośredniej okolicy budynku znajduję się centrum miejscowości Krynica Morska – deptak z licznymi punktami gastronomicznymi i handlowymi, a także plaża miejska od strony zalewu, położona przy nowo powstającym deptaku i marinie. Krynica otrzymała bardzo duże środki na modernizację i budowę nabrzeża od strony Zalewu Wiślanego.. Już wkrótce będzie przypominał piękną nadmorską promenadę znaną z pocztówek. Lokalizacja apartamentowca jest na tyle atrakcyjna, iż PORT-KRYNICA stanowi bardzo dobrą lokatę kapitału. Wartość lokali w tym miejscu będzie z biegiem lat stale wzrastać. Zakup lokalu w inwestycji pozwoli spędzać cudowne wakacje nad Bałtykiem, wynajmować mieszkanie turystom w celach zarobkowych oraz zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny.

Condohotele: ryzyko inwestycji w pokoje hotelowe

Condohotel to określenie inwestycji łączącej branżę hotelową i deweloperską, którą można zakwalifikować do segmentu premium, gdyż lokale wchodzące w skład takiej inwestycji często charakteryzują się dość luksusowym standardem wykończenia. Condohotele najczęściej zlokalizowane są w obrębie miejscowości wypoczynkowych, oferują pokoje do wynajęcia. Właścicielami lokali w condohotelach są osoby, które wykupiły sobie do nich prawa od dewelopera, a organizacją pracy kompleksu mieszkaniowego oraz wynajmem lokali zajmuje się odrębna firma. Condohotele to forma inwestycji, która ma swoich zwolenników, jednak pojawiają się również ci odradzający inwestowania kapitału w tego rodzaju przedsięwzięcia. Rynek condohoteli notuje wzrost na tyle dynamiczny, że inwestorzy, kupujący pokoje hotelowe w mniejszych miejscowościach turystycznych mogą mieć problem z osiągnięciem zakładanego przychodu po wygaśnięciu umowy z deweloperem, który przygotował inwestycje. Istnieje ryzyko, iż lokal nie zawsze będzie wynajęty, a co za tym idzie – zysk nie będzie ciągły i wysoki. Właściciel lokalu będzie narażony na pokrycie opłat ze swojej kieszeni, a zysk będzie zerowy. Ryzykownym czynnikiem dotyczącym inwestycji w condohotele jest rosnąca konkurencja. Należy również pamiętać, że hotelem zarządza firma zewnętrzna, która nie musi przedłużać umowy z właścicielem condo. Zdecydowanie trudniej sprzedać lokal w inwestycji hotelowej niż prywatny apartament, umożliwiający zarabianie na wynajmie krótkoterminowym.

Dlaczego warto zakupić apartament pod wynajem krótkoterminowy?

Coraz bardziej popularną formą inwestycji kapitału jest kupno apartamentu w celu późniejszego najmu. Przychody z cyklicznego wynajmowania lokum pokrywają z dużą nawiązką dla właściciela apartamentu zobowiązania wynikające z posiadania i eksploatowania mieszkania. Można stwierdzić, iż w ten sposób zakupiony apartament zarabia na swoje utrzymanie. Co więcej, okazuje się, iż wybierając apartament w atrakcyjnej okolicy, możemy liczyć się ze wzrostem jego wartości.

Zarządzanie i pośrednictwo wynajmu: operatorzy mieszkań pod wynajem krótkoterminowy

W ostatnim czasie popularność zdobywa usługa polegająca na zarządzaniu i pośrednictwie w wynajmie prywatnych apartamentów. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla ludzi, którzy przez swoje obowiązki nie są w stanie zająć się sprawami związanymi z wynajmem swoich mieszkań, bądź liczba posiadanych przez nich apartamentów jest na tyle wysoka, że rodzi się potrzeba skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w wynajmowaniu apartamentów. Jeżeli operator nieruchomości wakacyjnych posiada renomę, apartament oddawany w jego ręce może zyskać na atrakcyjności w oczach potencjalnego najemcy. Specjaliści dobrze wiedzą, jak przedstawić nieruchomość potencjalnym turystom i wyeksponować jego zalety.

Liczba inwestycji nadmorskich stale wzrasta, a w gąszczu ofert kryją się prawdziwe perły. Rynek nieruchomości oferuje ciekawe mieszkania inwestorom z budżetami zaczynającymi się od 300000 – 350000 PLN. Możliwość zastosowania dźwignie finansowej w postaci kredytu inwestycyjnego dla osoby prywatnej lub formy sprawia, że produkty inwestycyjne jak mieszkania wakacyjne nad morzem stają się przystępne dla szerszej grupy inwestorów.

Dodaj komentarz