Nagrody Bizneswoman Roku 2018 rozdane

Plebiscyt Bizneswoman Roku nagradza przedsiębiorcze kobiety, które nie boją się rozwijać, ryzykować w biznesie i pokazywać światu, co udało im się osiągnąć. Polki z roku na rok osiągają bowiem coraz większe sukcesy – nie tylko na zawodowej ścieżce. Zwraca na to uwagę Anna Lewandowska, patronka kategorii „Działalność Społeczna”:

W kategorii „Działalność Społeczna” nagradzane są wspaniałe kobiety, które poświeciły się pomaganiu innym. Prowadzą organizacje, których celem jest niesienie pomocy, wsparcie dla tych, którzy tego potrzebują. Tu warto mocno podkreślić, że taka działalność to jest ogromne wyzwanie: organizacyjne, finansowe, trzeba mieć i umieć realizować swoje cele, swoje marzenia, a przy tym przecież z myślą o innych. Prowadzenie takich projektów w tym sensie nie różni się od prowadzenia dobrze prosperujących firm. Wymaga tych samych cech: samozaparcia, siły, przywództwa, tych twardych i miękkich kompetencji jakie liczą się w biznesie. Ale pamiętajmy też, że osoby które pomagają innym też potrzebują wsparcia. Czasem pomocy, czasem po prostu docenienia i zwykłych podziękowań za serce jakie wkładają w to co robią. Ta kategoria i nagroda są po to, by podziękować wszystkim, którzy dzielą się swoim sercem z innymi. Żeby pokazać, że ta działalność jest bardzo ważna. Nie ukrywam, że także po to, by inspirować innych, wreszcie pomóc tym, którzy mają pomysły w ich realizacji. Dla dobra wszystkich.

Nagrodę Honorową w tej kategorii, za wieloletnie i konsekwentne działania na rzecz poprawy sytuacji osób wykluczonych, budowanie świadomości i empatii na rzecz dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną otrzymała Anna Dymna, prezes Fundacji “Mimo wszystko”. Projekty przez nią realizowane są odpowiedzią na konkretne potrzeby osób chorych i tych z niepełnosprawnościami:

„Biznes, którym zajmuję się od przeszło szesnastu lat dla biznesu, w prawdziwym tego słowa znaczeniu jest irracjonalny. Pozyskuję pieniądze po to, żeby zamienić je na coś wartościowego – na uśmiech i szczęście ludzi, którzy nie potrafią sami sobie poradzić. I obiecuję darczyńcom, że te pieniądze sprawiają, że stają się szczęśliwsi. Przed nami kolejne wyzwanie – budowa ośrodka rehabilitacyjnego w Lubiatowie i tu liczę na pomoc” – przyznała Anna Dymna.

W tym roku jury konkursu postanowiło także wręczyć nagrodę w kategorii Grand Prix. Inspiratorką Roku, za dodawanie kobietom odwagi w byciu sobą oraz za odważne podejmowanie trudnych tematów w swojej twórczości została Katarzyna Nosowska. Nagrodę w imieniu artystki odebrał jej mąż, Paweł Krawczyk. Ze sceny przeczytał list z podziękowaniem:

Jestem szczerze wzruszona i pięknie dziękuję za to wyróżnienie. Na najgłębszym poziomie jesteśmy do siebie bardzo podobne, reszta to dekoracje, w których przyszło nam żyć. Zwlekałam bardzo długo z urządzeniem życia według własnego gustu i potrzeb, w pogoni za akceptacją i z lęku przed odrzuceniem. Dziś odważnie pytam siebie – czego chcę – i udzielam najszczerszej odpowiedzi. Wiem też czego nie chcę i z kim mi nie po drodze. Do młodych kobiet krzyczę zatem: Nie Zwlekajcie! A do tych dojrzałych i po przejściach (jak ja) – Nigdy nie jest za późno – napisała Katarzyna Nosowska.

– Katarzyna Nosowska imponuje odwagą w rozprawianiu się z własnymi słabościami i zachęcaniu innych kobiet do walki o siebie. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że jako Jury zgodziliśmy się wyróżnić Katarzynę. Prywatnie podziwiam styl, w jakim komunikuje się ze swoimi odbiorcami – poprzez piosenki, książki czy Instagram, dzieląc się życiową mądrością w jedyny i niepowtarzalny sposób – powiedziała Dorota Haller, Dyrektorka ds. Marketingu, Komunikacji i Digital Huawei Consumer Business Group Polska, partner kategorii.

Przypomnijmy, statuetki i wyróżnienia zostały wręczone w kategoriach: Pomysł na Start/Biznes Lokalny, Start-up Roku, Liderka w Nowych Technologiach, Biznes Roku, Działalność Społeczna, Kobieta Sztuki oraz Nauka i Biznes. Przyznano także nagrody dla liderek i liderów, działających na rzecz budowania różnorodności i wspierania kobiet Female Champion of Change i Male Champion of Change.

Więcej na www.bizneswomanroku.pl

Patronat honorowy balu i gali: Prezydent m.st. Warszawy

Organizator: Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką
Partner strategiczny: Mastercard
Partner wspierający: Coca-Cola Poland Services
Partnerzy kategorii: BGŻ BNP Parobas, DPD Polska, Huawei, IGT Poland
Patronka kategorii Działalność społeczna: Anna Lewandowska
Partner merytoryczny: Deloitte
Partnerzy: Ambasada Australii, Microsoft, Shell, Teraz Polska, Program Executive
MBA@UW, Vital Voices
Patroni medialni: Forbes, Forbes Women, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy
Praca, Polska The Times, Polska Press Grupa, Chillizet, Polsat Cafe,
HiCash, WP, Money.pl, Sukces Pisany Szminką

Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką to największa społeczność kobiet przedsiębiorczych w Polsce. Jej misją jest nie tylko kompleksowe wspieranie kobiet, ale także dostarczanie im fachowej wiedzy niezbędnej do rozwoju osobistego i zawodowego oraz motywowanie ich do podejmowania odważnych działań i spełniania marzeń.