Breaking News

Jakie inwestycje przynoszą duży i szybki zysk?

Posiadanie sporej gotówki, którą stracimy na szereg średnio lub mało udanych inwestycji nie jest żadną sztuką. Prawdziwe mistrzostwo w operowaniu pieniędzmi na szeroką skalę polega na świadomym przeznaczaniu kapitału tam, gdzie widoczne jest wysokie prawdopodobieństwo sukcesu.

Do takich zjawisk zaliczymy niewątpliwie inwestowanie w nieruchomości, zarówno pod kątem sprzedaży, jak i tymczasowego wynajmowania. Każdemu inwestorowi będącym zarazem właścicielem nieruchomości od pierwszej chwili zależy na tym, by posiadany obiekt od razu zaczął sam na siebie zarabiać, przynosząc tym samym pasywny dochód, powiększający całe zasoby finansowe. Inwestycje z tytułu operowania nieruchomościami mogą przynosić różne zyski. Wszystko zależy od tego, jaką formę rozliczenia z państwem wybierzemy, a raczej do jakiej jesteśmy poniekąd zmuszeni. Wynajmowanie jednej nieruchomości jeszcze nie obliguje nas do zakładania własnej działalności gospodarczej. Przy operowaniu większą liczbą nieruchomości, czyli flipem mieszkaniowym, musimy już uregulować kwestię rozliczania się.

Flip mieszkaniowy – udany przykład dużego i szybkiego zysku

Flip mieszkaniowy nie musi od razu kojarzyć się z rozbudowaną siecią sprzedaży luksusowych apartamentów w samych sercach polskich miast. Owszem, istnieją takie rozwiązania, jednak są one skutkiem wieloletnich działań zespołów, a nie indywidualnych jednostek. Początkujący fliper powinien skupić się na skromniejszych rozwiązaniach. Najpierw osiąga się skromne wyniki sprzedaży, potem, stopniowo, przy dalszych inwestycjach, zyskujemy możliwości dalszego operowania kapitałami. Najpewniej jest obrać taktykę małych kroków, na dalszej drodze kariery flipera nieco przyspieszając. Już dwie, niewielkiego metrażu nieruchomości są w stanie przynosić nam comiesięczny dochód pasywny w wysokości ponad 2000 złotych, jeśli tylko zdecydujemy się przeznaczyć je na wynajem. Pełnienie funkcji flipera mieszkaniowego niesie ze sobą także całe mnóstwo obowiązków.

Flipowanie i handel nieruchomościami – FlipNaPierwotnym.pl

Żeby zawsze byli chętni do zamieszkania 

Aby nasze mieszkania przeznaczone pod wynajem mogły cieszyć się zainteresowaniem na forum publicznym, warto zadbać o ich właściwą promocję. Ogłoszenia umieszczane regularnie na portalach są bardzo ważne.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, że atrakcyjność naszej nieruchomości przełoży się na zyski dzięki między innymi:

  • bogatej i zachęcającej do zapoznania się z ofertą galerii zdjęć
  • dołączonym filmikom
  • rekomendacjom osób, które w mieszkaniu przebywały wcześniej
  • zachwalanie bliskości do ważnych w mieście miejsc oraz obiektów
  • atrakcyjna architektura

Od jakich mieszkań zacząć przygodę z flippingiem?

Można oczywiście rzucić się od razu na głęboką wodę, kupując duży apartament na sprzedaż w atrakcyjnej okolicy, ale nie jest to optymalne rozwiązanie na stały dochód. Jeśli już apartament – to taki, który wynajmować będziemy nie w systemie miesięcznym, całorocznym, ale na poszczególne dni. Dzięki temu będziemy mogli określić wysokie stawki, które pozwolą nam zarobić znacznie więcej, aniżeli w trybie całomiesięcznego wynajmu. Wszystko zależy jednak od stawki, jaką zaproponujemy, mając na uwadze także konieczność regulowania prawie 20% podatku. Nie ma lekko, dlatego każdy fliper postępuje tak, by stawka oferowana za wynajem nieruchomości była na tyle korzystna, aby po odtrąceniu podatku z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej kwota jawiła się jako przyzwoita i zadowalająca inwestora. Maleńkie mieszkanka z niewielkimi łazienkami i aneksami kuchennymi są świetnym pomysłem na biznes, na samym początku. Cieszą się ogromnym powodzeniem wśród singli i na każdą ofertę z pewnością znajdzie się odpowiedź.


O najważniejszych kwestiach podatkowych związanych z inwestycją w nieruchomości przeczytaj tu: https://megaksiegowi.pl/najwazniejsze-kwestie-podatkowe-zwiazane-z-inwestycja-w-nieruchomosci/

One thought on “Jakie inwestycje przynoszą duży i szybki zysk?”

Dodaj komentarz