Ile trwa tworzenie strony internetowej?

Internet zrewolucjonizował rynek handlu. Korzystanie z Internetu ułatwia nie tylko wyszukiwanie konkretnych informacji, kupowanie produktów, ale także nawiązywanie nowych kontaktów biznesowych i docieranie do szerszego grona odbiorców. Nic dziwnego więc, że każdego roku w sieci pojawia się coraz więcej firm, których celem jest pozyskiwanie nowych klientów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, a Twoja konkurencja jest już obecna w sieci, koniecznie dowiedz się, dlaczego warto posiadać firmową witrynę oraz ile trwa cały proces tworzenia strony internetowej. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

 

Dlaczego warto posiadać własną witrynę?

Własna strona internetowa to nie tylko wizytówka firmy. Firmowa strona może posłużyć także jako m.in. dodatkowy kanał sprzedażowy. To dosyć istotna informacja, biorąc pod uwagę raport ‘’Bezpieczni na e-zakupach 2022’’, który mówi, że już 87% Polaków korzysta z Internetu – robi zakupy w sklepach internetowych, czy też wyszukuje informacje na temat firm i ich usług w sieci. Strona internetowa może okazać się świetną dźwignią dla Twojego biznesu. Dzięki niej będziesz w stanie dotrzeć do szerszego grona odbiorców, a co za tym idzie, poprawić wskaźniki sprzedaży.

 

Aby jednak w pełni cieszyć się z korzyści płynących z posiadania własnej strony WWW, najpierw należy zadbać o to, aby została ona wykonana poprawnie. Podjęcie się współpracy z zespołem specjalistów może skutkować profesjonalnie wykonaną stroną, która umożliwi Ci między innymi:

 

 • prezentację swoich produktów i usług
 • stały kontakt z klientem
 • całodobową dostępność
 • poprawę wskaźnika sprzedaży
 • budowanie wizerunku i rozpoznawalności firmy
 • dostęp do narzędzi, które ułatwią prowadzenie i analizę kampanii marketingowych

 

 

Z czego składa się strona internetowa?

Jeśli wiesz już, że warto posiadać własną witrynę, powinieneś także wiedzieć, że każda strona internetowa ma trzy ważne filary, dzięki którym odbiorcy są w stanie się po niej poruszać. Należy do nich domena, hosting oraz projekt graficzny. Odpowiedni projekt graficzny nadaje kształtu witrynie i umożliwia sprawne poruszanie się w jej obrębie. Domena w parze z hostingiem stanowią zaś fundamenty każdej strony, bez których nie jest ona w stanie funkcjonować. Więcej na temat każdego z tych elementów poniżej.

 

 • domena

Domena to unikatowy adres każdej strony WWW. Warto pamiętać, aby nazwa domeny kojarzyła się z branżą, w której działasz. Co więcej, jeśli chcesz, aby odbiorca zapamiętał Twoją domenę i być może wrócił do Ciebie w przyszłości, powinieneś zadbać o to, aby była ona krótka i łatwa do zapamiętania oraz nie zawierała polskich znaków, myślników i liczb.

 

 • hosting

Hosting to miejsce na serwerze, gdzie przechowywane są wszystkie dane i elementy, które zostały zawarte w obrębie Twojej witryny. Jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa działała bezawaryjnie i nie odstraszała potencjalnych klientów, powinieneś zwrócić uwagę, czy wybierasz odpowiedni hosting.

 

 • projekt graficzny

Projekt graficzny ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenia odbiorcy. Twój potencjalny klient już na samym początku może zdecydować czy zechce skorzystać z Twoich usług. Na jego decyzję może bowiem wpłynąć aspekt wizualny Twojej strony WWW –  warto więc zatroszczyć się o odpowiedni wybór szablonu strony oraz samej kolorystyki. Dopasowany szablon znacznie ułatwi nawigację w obrębie witryny, a kolory dopasowane do Twojej branży nadadzą witrynie profesjonalny wygląd.

 

 

Kto tworzy strony WWW i ile trwa jej przygotowanie?

Zapotrzebowanie na strony internetowe stale rośnie, a wraz z nim, mnogość rozwiązań odpowiadających na potrzeby odbiorców. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz prostej witryny, czy też rozbudowanej strony internetowej z wieloma modułami, możesz wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. W jaki więc sposób można obecnie stworzyć stronę WWW?

 

 • Kreatory stron WWW

Kreatory stron WWW cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, co wynika z dużego zapotrzebowania na stosunkowo proste witryny. Praca z kreatorem stron jest intuicyjna, więc każdy powinien być w stanie stworzyć podstawową stronę WWW. Największą wadą takiego rozwiązania jest jednak ograniczona ilość szablonów, co w ostateczności może doprowadzić do tego, że Twoja witryna nie będzie unikalna.

 

 • Platformy oparte o CMS/SaaS

Istnieje także możliwość skorzystania z platform opartych o system CMS (Content Management System) lub model SaaS (Software as a Service). Na platformach tego typu będziesz w stanie zbudować bardziej zaawansowaną witrynę, natomiast musisz liczyć się z tym, że będzie wymagało to od Ciebie posiadania co najmniej podstawowej wiedzy z programowania. Co więcej, strony internetowe zbudowane na platformach opartych na CMS/SaaS wymagają jej samodzielnego obsługiwania. Jeśli już teraz masz dużo na głowie, może to być problematyczne w przyszłości.

 

 • Współpraca ze specjalistą

Trzecią opcją jest współpraca z zespołem specjalistów. W takim przypadku możesz liczyć na pełen profesjonalizm i specjalistów, którzy zajmą się stworzeniem Twojej witryny od podstaw. Takie rozwiązanie może być dla Ciebie najkorzystniejsze, jeśli:

 

 • nie masz wiedzy z zakresu programowania i tworzenia witryn
 • chcesz zaoszczędzić swój czas
 • potrzebujesz wsparcia przy obsłudze witryny
 • nie wiesz, jak wybrać domenę i hosting
 • chcesz zostać właścicielem profesjonalnej strony internetowej

 

Warto zaznaczyć, że każda strona WWW jest inna. Witryny posiadają różne moduły i funkcjonalności. Ma to wpływ na czas ich budowy. Proste strony mogą powstać szybko, a te bardziej rozbudowane wymagają więcej czasu. Lista jest długa, dlatego w zależności od tego, czy potrzebujesz prostej strony jako wizytówki firmy, czy rozbudowanej witryny z wieloma modułami, będziesz musiał liczyć się z innymi kosztami jej przygotowania. Każdy projekt jest wyceniany indywidualnie, a ustalenie uniwersalnego cennika dla tego rodzaju usługi jest wręcz niemożliwe.

 

Pamiętaj jednak, że strona internetowa jest niezwykle istotnym elementem każdego biznesu, więc warto w nią zainwestować. Witryna przygotowana przez zespół specjalistów WeNet może przynieść Ci cały pakiet korzyści, które wpłyną na funkcjonowanie i wyniki Twojej firmy. Współpracując z WeNet, możesz liczyć na to, że otrzymasz:

 

 • profesjonalnie wykonaną stronę internetową
 • unikalny projekt witryny
 • domenę i hosting w pakiecie
 • responsywną, czyli dopasowaną do różnych urządzeń stronę
 • wsparcie dedykowanego opiekuna
 • gwarancję bezpieczeństwa i sprawnego działania witryny

 

Jeśli jesteś już pewien, że chcesz rozpocząć przygodę z Internetem i zostać posiadaczem firmowej strony internetowej, nie czekaj ani chwili dłużej! Już teraz wejdź na WeNet.pl i zamów bezpłatną wycenę, a już niebawem będziesz mógł cieszyć się z korzyści wynikających z obecności w sieci!