eService zaleca regularną dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów

eService zaleca regularną dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów

W związku z ogłoszoną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemią koronawirusa oraz zaleceniami Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. BHP i kontaktów z klientami, eService przypomina o dobrych praktykach i zasadach dezynfekcji terminali płatniczych oraz pinpadów.

Resort zdrowia oraz GIS rekomendują, by zachować szczególną ostrożność w codziennych kontaktach i miejscach publicznych oraz przestrzegać zaostrzonych rygorów higieny, zwłaszcza np. po kontakcie z pieniędzmi papierowymi i monetami, które mogą być nośnikiem niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Jednym z możliwych sposobów ograniczenia potencjalnej transmisji wirusów jest korzystanie z płatności bezgotówkowych. Aby w pełni wykorzystać jej przewagę nad tradycyjnymi metodami płatności, przedsiębiorcy udostępniający klientom urządzenia do obsługi płatności – w szczególności pinpady i terminale, powinni dbać o ich regularną dezynfekcję. Urządzenia te, podobnie jak sklepowe wózki, koszyki, klamki i inne elementy wyposażenia są codziennie dotykane przez setki osób.

Jak postępować z urządzeniami do płatności?

Prosty poradnik informujący – czym i w jaki sposób bezpiecznie dla zdrowia i użytkowanego urządzenia przeprowadzić dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów można znaleźć na stronie najpopularniejszego  polskiego dostawcy rozwiązań płatniczych – pod adresem: www.eservice.pl/koronawirus

Podczas pandemii warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami. W świetle wyników prowadzonych od dawna badań rekomenduje się korzystanie z płatności bezgotówkowych, zwłaszcza zbliżeniowych lub realizowanych za pomocą BLIKa.

eService przypomina także, że w razie potrzeby zamówienia terminala płatniczego do obsługi płatności w firmie, można to zrobić całkowicie zdalnie – bez potrzeby wychodzenia z biura. Całą procedurę razem z zawarciem umowy można zrealizować za pomocą strony www.bezgotowki.pl. Terminal wraz z niezbędnymi instrukcjami zostanie dostarczony przedsiębiorcy przesyłką kurierską, lub zainstalowany przez serwisanta.