Breaking News

Dwa sposoby, żeby zabezpieczyć swoją finansową przyszłość

zabezpieczenie finansowe

W obecnych czasach nikt z nas nie może być w pewny w stu procentach tego, co przyniesie nam jutro. Ostatnie wydarzenia na świecie absolutnie nie napawają optymizmem – rosnący wskaźnik inflacji i podążające za nim wysokie ceny wszystkich produktów czy sytuacja na rynku pracy są tego najlepszym dowodem. Właśnie dlatego dzisiaj weźmiemy pod lupę temat finansowego zabezpieczenia swojej przyszłości i podsuniemy dwie metody na to, żeby mogła być ona bardziej pewna i stabilna. Zapraszamy do czytania!

Dlaczego zadbanie o swoje finanse jest teraz szczególnie ważne?

Ubezpieczenia na życie, inwestycje czy odkładanie pieniędzy – wszystkie te sposoby na poprawę swojej sytuacji finansowej mogą nam pomóc w zagwarantowaniu sobie lepszej przyszłości, jednak zanim do nich przejdziemy, zastanówmy się przez chwilę, dlaczego jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. Wynika to z bardzo prostej przyczyny, a mianowicie z braku pewności, co wydarzy się na przestrzeni następnych paru miesięcy. Oczywiście naszym celem nie jest tutaj straszenie kogokolwiek, ale raczej zwrócenie uwagi na to, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i jeśli nic nie zrobimy, żeby zatroszczyć się o swoje finanse, możemy tego gorzko pożałować.

Największy problemem obecnie są rosnące ceny wywołane przez wzrost wskaźnika inflacji. Nie jest to tylko problem dla Polski, ale właściwie dla całej gospodarki światowej, która nie zdołała jeszcze zacząć prosperować odpowiednio po ostatniej pandemii. Właśnie z tego powodu warto pomyśleć o swoich finansach, a takie rozwiązania jak ubezpieczenia na życie czy poduszka finansowa mogą nam w tym pomóc.

Ubezpieczenia na życie – dlaczego są potrzebne zwłaszcza w dobie kryzysu?

Ubezpieczenia na życie to jedne z najbardziej przydatnych produktów ubezpieczeniowych, kiedy nadejdą niepewne czasy. Z jakiego powodu? Między innymi dlatego, że na odszkodowanie możemy liczyć także w przypadku utraty źródła dochodu.

Jeśli więc w wyniku niestabilnej sytuacji gospodarczej spotkają nas przykre skutki redukcji etatów, będziemy mogli liczyć na sporą pomoc. Poza tym ubezpieczenia na życie gwarantują nam także znacznie więcej funkcjonalności i szeroki zakres ochrony także w wielu innych sytuacjach, takich jak chociażby choroby.

Finansowa poduszka bezpieczeństwa

Kolejną metodą na zatroszczenie się o swój przyszły standard życia już teraz, to stworzenie odpowiedniej poduszki finansowej, która podobnie jak ubezpieczenia na życie będzie w stanie pomóc nam przetrwać różne ciężkie okresy. Na czym polega to rozwiązanie?

Poduszka finansowa to po prostu pieniądze odłożone na czarną godzinę. Dysponując wolnym kapitałem, przeznaczonym specjalnie na nieprzewidziane wydatki, łatwiej będzie nam im przeciwdziałać i zredukować ich skutki dla naszego standardu życia. Jak duża powinna być poduszka finansowa? Na to pytanie nie ma oczywiście poprawnej odpowiedzi, gdyż zależy to w dużej mierze od naszych osobistych potrzeb. Przyjmuje się jednak, że poduszka finansowa, która będzie mogła zapewnić nam przynajmniej minimalne zabezpieczenie, powinna wynosić przynajmniej trzykrotność naszych miesięcznych zarobków.

Dodaj komentarz