Breaking News

Co warto wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia na życie?

ubezpieczenie

Podjąłeś decyzję o wykupieniu ubezpieczenia na życie? To bardzo ważny krok. Posiadanie tego rodzaju polisy stanowi istotne zabezpieczenie dla Ciebie, jak i Twoich najbliższych. Polisa na życie chroni ich, w sytuacji gdyby nagle Cię zabrakło. Może także zapewnić Ci ochronę finansową w wyniku poważnego wypadku i niezdolności do pracy. Rodzaj ochrony zależy jednak od tego, jaki wariant wybierzesz. Co w takim razie warto wiedzieć przed zakupem ubezpieczenia na życie? Jakich błędów nie popełniać?

Ubezpieczenie na życie – dobierz je do swoich potrzeb

Ubezpieczenie na życie to produkt, który na przestrzeni ostatnich lat zaczął cieszyć się ogromną popularnością. Coraz więcej osób podejmuje właściwą decyzję decydując się na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno sobie, jak i swoim najbliższym. Mimo to, dla wielu osób dobór właściwej polisy może stanowić nie lada problem. Wpływ na taką sytuację może mieć ogromna liczba ofert, jak i brak odpowiedniej wiedzy osoby chcącej się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie na życie to rozwiązanie, które powinno być w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Rekomendacje rodziny i przyjaciół mogą okazać się pomocne, jednak nie zawsze ten sam rodzaj polisy zda egzamin w Twoim przypadku. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze określonego ubezpieczenia na życie, odpowiedz sobie na pytanie, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz? Czy zależy Ci na kompleksowej pomocy? A może interesuje Cię ubezpieczenie na życie z możliwością oszczędzania i zgromadzenia kapitału na przyszłość?

Zapoznaj się z warunkami umowy ubezpieczenia

Znaczna część problemów, a także niezadowolenia klientów z zakupionego ubezpieczenia na życie wynika z niezrozumienia lub braku zapoznania się z warunkami zawieranej umowy. Znajomość OWU, czyli Ogólnych Warunków Ubezpieczenia jest niezwykle istotna i powinna stanowić kluczowy element, od którego zależy podjęcie ostatecznej decyzji. Na co zwracać uwagę, przed podpisaniem umowy?

Elementami, którym przede wszystkim należy poświęcić odpowiednią ilość czasu przed podjęciem ostatecznej decyzji jest okres karencji oraz ograniczenia odpowiedzialności. Okres karencji to czas, po którym wybrane założenia umowy zaczynają obowiązywać. Jeśli coś będzie mieć miejsce przed zakończeniem tego okresu, nie otrzymasz pieniędzy. Z kolei wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, w których wypłata świadczenia nie obowiązuje i ubezpieczyciel ma prawo odmówić odszkodowania.

Bądź szczery wypełniając kwestionariusz

Jednym z elementów zawierania umowy z ubezpieczycielem jest wypełnienie kwestionariusza medycznego. Znajdują się w nim pytania dotyczące ogólnego stanu zdrowia i ewentualnej obecności chorób, a także zagadnienia dotyczące wykonywanego zawodu. Jeśli przy wypełnianiu kwestionariusza zataisz prawdę licząc na niższą składkę, możesz spotkać się z poważnymi konsekwencjami.

Jeśli bowiem dojdzie do zdarzenia objętego umową i nie będzie ono wiązać się z nieprawdziwymi informacjami, które podałeś, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci pieniędzy. Pamiętaj, przekazywanie danych zgodnych z prawdą pozwala Ci na uzyskanie jak najlepszej ochrony.

Dodaj komentarz